> Комунальна установа "Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників Кропивницької міської ради"

ТЕЛИЧЕНКО

 

27 коментарів:

  1. Дякую автору. Стаття чудова. Кібербезпека - проблема, яка стосується кожного з нас, особливо, якщо користувачі технологій - це діти та підлітки

    ВідповістиВидалити
  2. Вдовиченко Тетяна Віталіївна, гімназія імені Т. Шевченкапонеділок, 24 січня, 2022

    З розвитком інформаційно-комунікаційних технологій проблема безпеки в Інтернеті стає усе більш актуальною. Тому вважаю, що тема статті сучасна. Робота у цьому напрямку для вчителів дуже важлива. Безконтрольний доступ до інтернету може мати негативні наслідки для дитини. Дійсно, якщо не ми, вчителі, то хто сформую безпечну поведінку допитливого підлітка в Інтернеті. Дякую за змістовну статтю. Творчих сил та натхнення у Вашій педагогічній діяльності!

    ВідповістиВидалити
  3. Оксана Бабич, НВО №32понеділок, 24 січня, 2022

    Цифрове середовище, зокрема мережа Інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Діти проводять все більше часу в Інтернеті.Проста заборона використання ґаджетів може призвести до втрати довіри дитини до дорослого та приховування нею своїх захоплень. Найперше варто говорити, пояснювати, формувати культуру використання Інтернету в повсякденному житті.Дякую за цікаву статтю.

    ВідповістиВидалити
  4. Тема сучасна і актуальна. Через відсутність достатнього досвіду учні ще не можуть реально оцінювати рівень достовірності й безпеки інформації, яка знаходиться в Інтернет-просторі, тому дітям потрібно роз'яснювати, надавати допомогу, формувати культуру використання цифрових технологій.

    ВідповістиВидалити
  5. Лариса Нестеряк, НВО №32понеділок, 24 січня, 2022

    У сучасному світі ІКТ є важливою і невід’ємною частиною держави, бізнесу та приватного життя. Тому впровадження ІКТ - один із пріоритетних напрямків сучасної освіти. Інтернет - дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання, дозвілля. Але разом з тим, в Інтернеті приховано досить багато небезпек для школярів. Знання цих небезпек дозволить їх уникнути. Стаття Вікторії Олексіївни містить саме такі важливі методичні рекомендації для вчителів, а також батьків, з формування у дітей компетенцій грамотного та безпечного використання Інтернетресурсів. Поради, які описані в статті є доречними, важливими у становленні культурних користувачів мережі Інтернет. Дякую за інформативну, корисну статтю. Бажаю творчих злетів, натхнення, успіхів у всіх починаннях!

    ВідповістиВидалити
  6. З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної. Тому стаття є досить актуальною. її матеріали допоможуть дітям безпечно користуватись цифровими технологіями, а батькам допоможуть зрозуміти, що в Інтернеті повно небезпек. Дякую автору за інформацію. Бажаю успіху у всіх починаннях!

    ВідповістиВидалити
  7. Оксана Крамаренко, заступник директора КУ "МЦПРПП КМР"вівторок, 25 січня, 2022

    Не можна уявити сьогодні своє життя без соціальних мереж та віртуального спілкування. Всесвітня павутина Інтернет - це легкий доступ до будь-якої інформації, можливість масимально швидко знайти нових друзів, налагодити стосунки, заявити про себе. Але разом з тим - це велика загроза негативного впливу на нашу свідомість, психіку. Як допомогти дитині не загубитися в тенетах цієї павутини, навчитися правильно користуватися виноходами людства? Ці питання є сьогодні найбільш актуальними. Дякую пані Вікторії за детальне розкриття проблеми та слушні рекомендації щодо формування обізнаності дітей про загрози в інформаційному просторі. Також, підтримую думку про те, що Інтернет, це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Тож наша задача - навчити дитину максимально правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

    ВідповістиВидалити
  8. Потрапляючи до віртуального світу, важливо пам’ятати про безпеку перебування в ньому! Особливо це стосується дітей.А для того, щоб перебування наших дітей в мережі Інтернет було безпечним, ми маємо ознайомити їх з можливими ризиками й забезпечити необхідний захист.
    Дякую автору за змістовну роботу!

    ВідповістиВидалити
  9. Цифрова компетентність сучасного вчителя є дуже важливою. Дякую авторці, що звернула велику увагу на наслідки використання Інтернету і як створити безпечне освітнє середовище, щоб формувати компетентності інформаційної грамотності вчителів, батьків, керівників шкіл задля захисту прав та інтересів учнів під час освітнього процесу. Пані Вікторіє, успіхів та натхнення!

    ВідповістиВидалити
  10. Незважаючи на загальні норми мережевого етикету, межі вседозволеності в інтернет-просторі ще достатньо широкі. Порушення соціальної адаптації та недостатня увага з боку батьків роблять віртуальний світ найбільш бажаним для дитини. Надання переваги віртуальному світу перед реальним справляє негативний вплив на психіку і здоров’я дитини та може погіршити не тільки зір, поставу та сон, але й викликати тривожність, дратівливість, соціальну дезадаптованість і узалежнену поведінку. Дякую авторці статті за розкриття такої важливої проблеми, за яких умов цей вид людської діяльності сприяє розвитку особистості, а за яких заважає.

    ВідповістиВидалити
  11. Наталія Іщенкосереду, 26 січня, 2022

    Інформаційно-комунікаційні технології стали невід’ємною частиною нашого життя та життя дитини.Безвідповідальне та безконтрольне використання цифрових технологій тягне за собою ризики для здоров’я та благополуччя не лише дитини, але і її батьків.Погоджуюсь з колегою,що тільки спільні зусилля педагогів та батьків здатні мінімізувати шкідливий вплив небезпечного інтернет середовища .Дякую автору за практичні поради.

    ВідповістиВидалити
  12. Проблема кібербезпеки одна з основних в нашому світі. Діти часто не вміють користуватись інтернетом і потребують підтримки дорослих. Дякую автору, який підняв цю важливу тему для обговорення, чудовий виклад інформації.

    ВідповістиВидалити
  13. Наталія Костиря, НВО№32четвер, 27 січня, 2022

    Дякую автору, що у своїй статті звернула увагу на те як створити безпечне освітнє середовище, щоб формувати компетентності інформаційної грамотності вчителів, батьків, керівників шкіл задля захисту прав та інтересів учнів під час освітнього процесу. Ці питання у наш час є дуже актуальними.

    ВідповістиВидалити
  14. Яна Іващенко НВО 32пʼятницю, 28 січня, 2022

    Дякую автору за статтю. Тема досить актуальна в наш час. Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому - зараз не фантастика, а реальність. І це стало завдяки Інтернету. Крім того, що Інтернет дозволяє знайти потрібну інформацію, він приховує суттєву небезпеку для дитини. Тому дана стаття стане в нагоді як батькам, так і педагогам.

    ВідповістиВидалити
  15. Повністю обмежити доступ в кіберпростір неможливо, та й не потрібно. Величезна кількість розвиваючої корисної інформації, літератури, музики і просто спілкування за інтересами, зв’язок з родичами і друзями – все це можна знайти в інтернеті. Але обов'язково потрібно пояснювати правила поведінки, щоб забезпечити особисту безпеку дитини шкільного віку в інтернеті.

    ВідповістиВидалити
  16. Світлана Цуркан НВО №32пʼятницю, 28 січня, 2022

    Тема учнівської інформаційно-технологічної грамотності та кібербезпеки в сучасному освітньому процесі на даний момент є дуже актуальною. Вікторія Олексіївна дає практичні поради вчителям та батькам, які допоможуть дітям краще зорієнтуватися і зрозуміти, які ризики приховує Інтернет та як вберегтися від можливих загроз у всесвітній мережі. Інтернет-простір для молодшого школяра має позитивний вплив. Це: розвиток творчого мислення, комунікаційних навичок, формування мотивації, розвиток логічного мислення, уміння прогнозувати, формування активної життєвої позиції та можливість самореалізації. Водночас, робота в інтернеті має і негативні наслідки. І завдання дорослих - максимально захистити дитину від негативного впливу віртуального простору.

    ВідповістиВидалити
  17. Вважаю статтю дуже актуальною в сучасному освітньому процесі і взагалі в житті як для учнів, так і для вчителів і батьків. Цифрове середовище сьогодні є важливим джерелом інформації та комунікації, яким потужно користуються діти, так як через тривалий карантин проводять все більше часу в Інтернеті. Разом з тим, не кожна дитина в Україні володіє достатнім рівнем знань щодо існуючих ризиків в цифровому середовищі та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі. Вікторія Олексіївна дуже вдало розкрила позитивні і негативні наслідки інтернету і те як створити безпечне освітнє середовище щоб формувати компетентності інформаційної грамотності вчителів, батьків, керівників шкіл задля захисту прав та інтересів учнів під час освітнього процесу.

    ВідповістиВидалити
  18. Стаття є змістовною і актуальною. Доросла людина може контролювати мережу по мірі своїх знань, а от для дитини це може здатися дещо складним через об’єктивні причини.Саме тому старшим потрібно окреслити для себе проблемні моменти в мережі, а потім навчити дитину бути розсудливою, відповідальною за свої дії не лише в реальності, а й в віртуальному світі. Більшість проблем можна уникнути, якщо своєчасно пояснити, що інтернет безпечний для тих, хто з розумом підходить до користування ним.

    ВідповістиВидалити
  19. Основна задача педагога навчити дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації,а також формувати обізнаність дітей про загрози в інформаційному просторі та навчити їх правил безпечного користування мережею Інтернет.Дякую за статтю. Дуже корисно та актуально.

    ВідповістиВидалити
  20. Інтернет це, безумовно, чудовий винахід суспільства, адже дозволяє людям зробити життя комфортнішим, надаючи можливості для постійного розвитку, особистісного зростання, освіти. Але головне дозовано і вибірково споживати інформацію. Так, я погоджуюся з думкою автора про те, що наше завдання зробити використання цього ресурсу якомога безпечнішим та кориснішим для наших дітей. Дякую за актуальну, змістовну статтю.

    ВідповістиВидалити
  21. Наталія Нєпопалова, НВО №32неділю, 30 січня, 2022

    Вдосконалення інформаційних технологій створює умови для ефективного розвитку сучасного суспільства. Комунікаційні засоби стали невід'ємною складовою життя людини у всіх сферах діяльності. Вважаю тема статті є сучасною і актуальною. Погоджуюся, що саме задача дорослих - допомогти дітям стати свідомими споживачами новин, працюючи з реальними прикладами із засобів масової інформації. Бажаю Вікторії Олексіївні успіхів в подальшій педагогічній діяльності! Дякую Вам за статтю.

    ВідповістиВидалити
  22. Ми вчимо дітей як правильно поводитись на дорозі, як користуватися кухонним приладдям та що робити у випадку пожежі. Так само важливо не залишати дітей наодинці з потоком інтернет-інформації, та попереджати їх про можливі загрози.
    Авторка звернула увагу на основні ризики небезпек у віртуальному просторі та надала поради батькам як говорити з дітьми про безпеку в Інтернеті, як створити безпечні умови користування ним. Стаття актуальна, корисна як для батьків, так і для педагогів .Дякую.

    ВідповістиВидалити
  23. У статті окреслена дуже важлива проблема, що через відсутність достатнього досвіду діти ще не можуть реально оцінювати рівень достовірності й безпеки інформації, яка знаходиться в Інтернет-просторі. У віртуальному світі знімаються заборони та обмеження морально-етичного й соціального характеру (насилля, руйнування, правові норми), що діють у реальності. Особливо це стосується молодших школярів.Тому завдання кожного вчителя - навчити критично ставитися до інформації, аналізувати її і, звичайно, адекватно реагувати на небезпеки в інформаційному просторі. Корисна та пізнавальна стаття, колеги мають обовя`зково нею скористатися у своїй роботі з дітьми. Дуже дякую!

    ВідповістиВидалити
  24. Федотова Тетяна НВО №32вівторок, 01 лютого, 2022

    Стаття містить корисну інформацію. Поява мобільних та інтернет-технологій не тільки спростила комунікацію, але й породила нові загрози. Написана крейдою на шкільній дошці образлива фраза трансформується в анонімні хейтерські коментарі під фотографіями, а можливість вмить відправити повідомлення означає моментальне розповсюдження інформації, яку не так просто буде "стерти" з віртуального простору. Без нагляду батьків та вчителів навіть невинна мережева гра в телефоні може перетворитись для дитини на пекло. Ідея вашої статті, Вікторіє Олексіївно, досить проста. Якщо ми вчимо дітей правильно поводитись на дорозі, користуватися кухонним приладдям та алгоритму дій у випадку пожежі, то так само важливо не залишати їх наодинці з потоком інтернет-інформації, не попереджаючи про можливі загрози.

    ВідповістиВидалити
  25. Кожен, хто працює з мережею, щоб не випробовувати на собі її «темні» сторони, повинен знати потенційні джерела небезпеки та вміти захищати себе, а особливо дітей. Автор підкреслює, що важливо ще з малих років вчити дітей правилам безпечного користування Інтернетом. Дякую, стаття корисна та повчальна.

    ВідповістиВидалити
  26. Гага Ніна Володимирівнасереду, 02 лютого, 2022

    Дякую автору за сучасну та актуальну статтю! Безпека школярів у мережі Інтернет є важливою проблемою сьогодення, адже більшість часу діти проводять за екранами моніторів, планшетів та смартфонів і контролювати цей процес з точки зору безпеки вкрай складно. Розпізнати потенційні джерела небезпеки, не надавати особисту інформацію та особисті дані, як бути Інтернет-захищеними - все це автор у повній мірі розкрила у даній статті. Творчих злетів та успіхів у роботі! Гага Ніна Володимирівна, НВО 32

    ВідповістиВидалити
  27. Безконтрольний доступ до інтернету може мати негативні наслідки для дитини. В сучасних умовах необхідно застерігати дітей від негараздів під час перебування в інтернеті. Авторка порушила дуже актуальну тему. Дякую!

    ВідповістиВидалити